EtusivuLiikuAikuisten liikuntaRyhmäliikunnan lukujärjestys

Ryhmäliikunnan lukujärjestys 2019-2020

(klikkaa  yllä olevaa otsikkoa ja tulosta kauden 2019-2020 lukujärjestys itsellesi.

Jumppakausi alkaa Ti 7.1.2020 aikataulun mukaisesti.

Maanantai                               

  • Steppi klo 9-9.55 Oulunkylän liikuntahallin peilisali, ohjaaja Kerttu
  • Ikivireät klo 16-16.55 Pakilan yläaste, ohjaaja Ulla
  • Dynaaminen jooga klo 19-19.55 Oulunkylän ala-aste, Veräjälaakson toimipiste, ohjaaja Matilda
  • HIIT klo 19-19.55 Metsolan ala-aste, ohjaaja Milla
  • Dynaaminen venyttely klo 20-20.45 Metsolan ala-aste, ohjaaja Milla

Tiistai                                      

  • Zumba klo 9-9.55 Paloheinän jäähalli, ohjaaja Veera
  • Kehonhuolto klo 10-10.55 Paloheinän jäähalli, ohjaaja Veera
  • Pilates klo 18-18.55 PNV:n toimiston uusi sali, ohjaaja Airi
  • Pilates klo 19-19.55 PNV:n toimiston uusi sali, ohjaaja Airi
  • Kahvakuula klo 19-19.55 Torpparinmäen peruskoulu, ohjaaja Donna
  • Selkäjumppa klo 20-20.55 Torpparinmäen peruskoulu, ohjaaja Donna

Keskiviikko    

  • Ikivireät klo 9-9.55 Paloheinän jäähalli, ohjaaja Satu
  • Sporttijumppa klo 10-10.55 Paloheinän jäähalli, ohjaaja Satu
  • Ikämiehet klo 11-11.55 Paloheinän jäähalli, ohjaaja Satu
  • Dynaaminen jooga klo 18-18.55 Yhtenäiskoulu, ohjaaja Mea / HUOM tila- ja aikamuutos
  • Lempeä jooga klo 19-19.55 Yhtenäiskoulu, ohjaaja Mea / HUOM tila- ja aikamuutos
  • Sporttijumppa klo 19-19.55 Paloheinän ala-aste, ohjaaja Donna / UUTUUS
  • Lavis klo 19-19.55 Oulunkylän ala-aste, ohjaaja Kikka / HUOM tila- ja aikamuutos
  • Selkäjumppa klo 20-20.55 Oulunkylän ala-aste, ohjaaja Kikka / HUOM tila- ja aikamuutos
  • Äijätreeni klo 19-20.30 Pakilan yläaste, ohjaaja Eeva

Torstai

  • Senioritanssi klo 9.30-10.25 Paloheinän jäähalli, ohjaaja Kikka
  • Pilates klo 10.30-11.25 Paloheinän jäähalli, ohjaaja Satu
  • Lihaskuntotreeni klo 19.30-21 Metsolan ala-aste, ohjaaja Kerttu

Perjantai

  • Dynaaminen jooga kurssi klo 18-19.15 PNV:n toimiston peilisali, ohjaaja Matilda / erillismaksu**

Lauantai                                 

  • Lauantailattarit klo 10-10.55 Metsolan ala-aste, ohjaaja Donna / Aikamuutos
  • Kiertoharjoittelu klo 11-11.55 Metsolan ala-aste, ohjaaja Donna / Aikamuutos

Sunnuntai                               

  • Gymstick klo 11-11.55 Metsolan ala-aste, ohjaaja Jatta
  • Kehonhuolto klo 12-12.55 Metsolan ala-aste, ohjaaja Jatta
  • Kuntonyrkkeily klo 18-18.55 PNV:n toimisto, uusi sali, ohjaaja Veera
  • Lempeä jooga klo 19-19.55 PNV:n toimisto, uusi sali, ohjaaja Veera