EtusivuLiikuAikuisten liikuntaRyhmäliikunnan lukujärjestys

Ryhmäliikunnan lukujärjestys 2019-2020

(klikkaa  yllä olevaa otsikkoa ja tulosta kauden 2019-2020 lukujärjestys itsellesi)

Jumppakausi alkaa su 1.9. aikataulun mukaisesti.

Maanantai                               

  • Steppi klo 9-10 Oulunkylän liikuntahallin peilisali, ohjaaja Kerttu
  • Ikivireät klo 16-17 Pakilan yläaste, ohjaaja Ulla
  • Dynaaminen jooga klo 19-20 Oulunkylän ala-aste, Veräjälaakson toimipiste, ohjaaja Matilda
  • HIIT klo 19-20 Metsolan ala-aste, ohjaaja Milla
  • Dynaaminen venyttely klo 20-20.45 Metsolan ala-aste, ohjaaja Milla

Tiistai                                      

  • Zumba klo 9-10 Paloheinän jäähalli, ohjaaja Veera
  • Kehonhuolto klo 10-11 Paloheinän jäähalli, ohjaaja Veera
  • Pilates klo 18-19 PNV:n toimiston uusi sali, ohjaaja Airi
  • Pilates klo 19-20 PNV:n toimiston uusi sali, ohjaaja Airi
  • Kahvakuula klo 19-20 Torpparinmäen peruskoulu, ohjaaja Donna
  • Selkäjumppa klo 20-21 Torpparinmäen peruskoulu, ohjaaja Donna

Keskiviikko    

  • Ikivireät klo 9-10 Paloheinän jäähalli, ohjaaja Satu
  • Sporttijumppa klo 10-11 Paloheinän jäähalli, ohjaaja Satu
  • Ikämiehet klo 11-12 Paloheinän jäähalli, ohjaaja Satu
  • Lavis klo 18-19 Yhtenäiskoulu, ohjaaja Kikka
  • Selkäjumppa klo 19-20 Yhtenäiskoulu, ohjaaja Kikka
  • Dynaaminen jooga klo 19-20 Oulunkylän ala-aste, ohjaaja Mea
  • Lempeä jooga klo 20-21 Oulunkylän ala-aste, ohjaaja Mea
  • Äijätreeni klo 19-20.30 Pakilan yläaste, ohjaaja Eeva

Torstai

  • Senioritanssi klo 9.30-10.30 Paloheinän jäähalli, ohjaaja Kikka
  • Pilates klo 10.30-11.30 Paloheinän jäähalli, ohjaaja Satu
  • Lihaskuntotreeni klo 19.30-21 Metsolan ala-aste, ohjaaja Kerttu

Lauantai                                 

  • Lauantaitanssit klo 11-12 Metsolan ala-aste, ohjaaja Donna
  • Kiertoharjoittelu klo 12-13 Metsolan ala-aste, ohjaaja Donna

Sunnuntai                               

  • Gymstick klo 11-12 Metsolan ala-aste, ohjaaja Jatta
  • Kehonhuolto klo 12-13 Metsolan ala-aste, ohjaaja Jatta
  • Kuntonyrkkeily klo 18-19 PNV:n toimisto, uusi sali, ohjaaja Veera
  • Lempeä jooga klo 19-20 PNV:n toimisto, uusi sali, ohjaaja Veera