EtusivuLiikuAikuisten liikuntaRyhmäliikunnan lukujärjestys

Ryhmäliikunnan lukujärjestys 2020-2021

Jumppakausi alkaa tiistaina 1.9.2020 aikataulun mukaisesti ja päättyy joulukuun puolessa välissä. Tunnin kesto 55 min, ellei muuta lukujärjestyksessä ilmoiteta.

Maanantai

  • 9:00 Sportti-Steppi, Oulunkylän liikuntahallin peilisali, ohjaaja Kerttu
  • 16:00 Kuntojumppa, Pakilan yläasteen iso sali, ohjaaja Ulla
  • 19:00 Dynaaminen jooga, Oulunkylän ala-aste / Veräjälaakson toimipiste, ohjaaja Matilda
  • 20:00 Sportti-HIIT, Yhtenäiskoulu, ohjaaja Nea

Tiistai                                      

  • 9:00 Latinofit, Paloheinän jäähalli, ohjaaja Nathaly
  • 10:00 Lempeä jooga, Paloheinän jäähalli, ohjaaja Nathaly
  • 19:00 Latinofit, Torpparinmäen peruskoulu, ohjaaja Donna
  • 19:00 Pilates keskitaso, PNV:n toimiston sali, ohjaaja Airi
  • 20:00 Sportti-Kahvakuula, Torpparinmäen peruskoulu, ohjaaja Donna
  • 20:00 Pilates jatkotaso, PNV:n toimiston sali, ohjaaja Airi

Keskiviikko

  • 9:00 Kuntojumppa, Paloheinän jäähalli, ohjaaja Satu
  • 10:00 Sporttijumppa, Paloheinän jäähalli, ohjaaja Satu
  • 11:00 Ikämiehet, Paloheinän jäähalli, ohjaaja Satu
  • 19:00-20:30 Sportti-Kunditreeni + venyttely, Pakilan yläasteen iso sali, ohjaaja Eeva
  • 19:00-19:45 Sportti-Reisi-Vatsa-Pakarajumppa, Paloheinän ala-aste, ohjaaja Emmi
  • 19:45-20:30 Sportti-Kuntopiiri, Paloheinän ala-aste, ohjaaja Emmi

Torstai

  • 9:30 Senioritanssi, Paloheinän jäähalli, vaihtuvat ohjaajat
  • 10:30 Pilates, Paloheinän jäähalli, ohjaaja Satu
  • 19:00 Sportti-Lihaskuntotreeni, Oulunkylän ala-aste, ohjaaja Kerttu
  • 19:00 Dynaaminen jooga, PNV:n toimiston sali, ohjaaja Mea
  • 20:00-20:45 Kehonhuolto, Oulunkylän ala-aste, ohjaaja Kerttu
  • 19:00 Lempeä jooga, PNV:n toimiston sali, ohjaaja Mea

Perjantai

  • 18:00-19:30 Dynaaminen jooga, PNV:n toimiston sali, ohjaaja Matilda

Lauantai                                 

  • 10:00 Lauantailattarit, Paloheinän ala-aste, ohjaaja Donna
  • 11:00 Sportti-Kuntopiiri, Paloheinän ala-aste, ohjaaja Donna

Sunnuntai                               

  • 10:00 Sportti-Gymstick, Paloheinän ala-aste, ohjaaja Eeva
  • 11:00 Kehonhuolto, Paloheinän ala-aste, ohjaaja Eeva
  • 18:00 Sportti-Kuntonyrkkeily, PNV:n toimiston sali, ohjaaja Veera
  • 19:00 Lempeä jooga, PNV:n toimiston sali, ohjaaja Veera