Lukujärjestys

Kausi alkaa maanantaina 3.9.2018.

Maanantai

17-18.30 Joukkuevoimistelu 7-8 v, Itä-Pakilan ala-aste (Etupellontie 4) /Pinja ja Aino

18.30-20 Joukkuevoimistelu 9-10 v, Itä-Pakilan ala-aste (Etupellontie 4)/Pinja ja Aino

17-17.45 Gymmix-mini 3-4 v, Solakallio /Pauliina P. ja Kanerva

17.45-18.30 Gymmix 5-6 v, Solakallio /Pauliina P. ja Kanerva

18.30-19.15 Satutanssi 5-6 v, Solakallio /Pauliina P. ja Kanerva

17-18.15 Telineakro 7-8 v, Metsolan ala-aste (Kartanomuseontie 2) / Essi

18.15-19.30 Telineakro 9-10 v, Metsolan ala-aste (Kartanomuseontie 2)  /Essi

17.15-18 Dancemix 8-10 v, Pakilan ya, peilisali /Ulla

Tiistai

16.30-17-15 Satubaletti 3-4 v, Toimisto /Satu R.

17.15-18 Satubaletti 5-6 v, Toimisto /Satu R.

18-18.45 Satutanssi 3-4 v, Toimisto /Satu R.

18.45-19.30 Baletti 9-10 v, Toimisto /Satu R.

19.15-20 Baletti 7-8 v, Tupa /Aliisa

17-17.45 Sirkus-akro 5-6 v, Solakallio /Kia ja Mira

17.45-18.45 Sirkus-akro 7-9 v, Solakallio /Kia ja Mira

18.45-19.45 Sirkus-akro jatko 8-10 v, Solakallio /Kia ja Mira

Keskiviikko

14.15-15.15 Easysport 1-4 lk., Torpparinmäen peruskoulu /Tiia

17-18.30 Joukkuevoimistelu 7-8 v, Itä-Pakilan ala-aste (Etupellontie 4) /Sanna

18.30-20 Joukkuevoimistelu 9-10 v, Itä-Pakilan ala-aste (Etupellontie 4) /Sanna

16.30-17.30 Dancemix 11-15 v, Toimisto /Ulla

17.30-18.15 Dancemix 8-10 v, Toimisto /Ulla

18.15-19 Dancemix 6-7 v, Toimisto /Ulla

17-17.45 Joukkuevoimistelu 3-4 v, Pakilan ya, peilisali /Sirpa ja Sonja

17.45-18.45 Joukkuevoimistelu 5-6 v, Pakilan ya, peilisali /Sirpa ja Sonja

Torstai

17-17.45 Temppis 3-4 v, Solakallio /Kirsi ja Aino

17.15-18.15 Joukkuevoimistelu 5-6 v., Itä-Pakilan ala-aste (Etupellontie 4) /Tiia

17.45-18.30 Perheliikunta 1-4 v, Solakallio /Kirsi

18.30-19.15 Perheliikunta 1-4 v, Solakallio /Kirsi

18.30-19.30 Gymmix 7-9 v, Itä-Pakilan ala-aste (Etupellontie 4) /Tiia

17.15-18 Temppis 3-4 v, Torpparinmäen peruskoulu /Päivi D.

18-18.45 Temppis 4-6 v, Torpparinmäen peruskoulu /Päivi D.

16.15-17.30 Rytminen voimistelu 9-10 v, Maunulan liikuntahalli /Essi ja Reetta

17.30-18.45 Rytminen voimistelu 7-8v. v, Maunulan liikuntahalli /Essi ja Reetta

Sunnuntai

15-16 Boys’ Street 8-10 v, Toimisto /Eea

12-13.15 Staratreeni 5-6 v, Metsolan ala-aste (Kartanomuseontie 2) /Sirpa

13.15-14.30 Staratreeni, 3-4 v, Metsolan ala-aste (Kartanomuseontie 2) /Sirpa

16.30-17.45 Staratreeni 7-8 v, Maunulan liikuntahalli /Sanna ja Pinja

17.45-19 Staratreeni 9-10 v, Maunulan liikuntahalli /Sanna ja Pinja

 

Ilmoittautuminen tunneille on käynnissä, ja lisää tietoa ilmoittautumisesta löydät alla näkyvästä kuvasta ja täältä. Tutustu myös tarkemmin lasten tuntitarjontaan sekä tuntien toimipisteisiin. Lukujärjestykseen ja jumppa-aikoihin ja -paikkoihin voi tulla muutoksia, joten seuraathan aina päivitetyn lukkarin tältä sivulta.

Syyslomalla 15.-19.10. ei pidetä tunteja.