Kauden 2019-20 lukujärjestys

Maanantai

  • Joukkuevoimistelu 7-8 v klo 17-18.30 Pakilan yläaste, peilisali (Tiia)
  • Gymmix 7-8 v klo 18.30-19.30 Pakilan yläaste, peilisali (Tiia)
  • Gymmix mini 3-4 v klo 17-17.45 Metsolan ala-aste, Itä-Pakilan toimipiste (Pauliina P)
  • Satutanssi 5-6 v klo 17.45-18.30 Metsolan ala-aste, Itä-Pakilan toimipiste (Pauliina P)
  • Gymmix 5-6 v klo 18.30-19.30 Metsolan ala-aste, Itä-Pakilan toimipiste (Pauliina P)
  • Temppuakro 9-10 v klo 16.15-17.30 Metsolan ala-aste (Henni)
  • Temppuakro 7-8 v klo 17.30-18.45 Metsolan ala-aste (Henni)
  • Minirytminen 5-7 v klo 16.15-17.15 Metsolan ala-aste (Pauliina L)
  • Boys’ Street 8-10 v klo 17-18 Kustaankartanon palvelukeskus  (Nea)

Tiistai

  • Joukkuevoimistelu 5-6 v klo 17-18 Oulunkylän ala-aste, Veräjälaakson toimipiste (Sanna)
  • Joukkuevoimistelu 7-8 v klo 18-19.30 Oulunkylän ala-aste, Veräjälaakson toimipiste (Sanna)
  • Uusi 5-6-vuotiaiden joukkuevoimistelujoukkue Solakallion erityiskoulu klo 16.45-18 (Sonja)
  • Ninjagym 5-7 v klo 17-18 Pakilan yläaste, peilisali (Kia)
  • Sirkusakro 8-10 v klo 18-19 Pakilan yläaste, peilisali (Kia)
  • Temppis 3-4 v klo 17-17.45 Metsolan ala-aste, Itä-Pakilan toimipiste (Kirsi)
  • Perheliikunta klo 17.45-18.30 Metsolan ala-aste, Itä-Pakilan toimipiste (Kirsi)
  • Perheliikunta klo 18.30-19.15 Metsolan ala-aste, Itä-Pakilan toimipiste (Kirsi)
  • Joukkuevoimistelu 3-4 v klo 16.30-17.15 PNV:n toimisto (Sirpa)
  • Satubaletti 4-6 v klo 17.15-18 PNV:n toimisto (Sirpa)
  • Baletti 7-10 v klo 18-19 PNV:n toimisto (Sirpa)

Keskiviikko 

  • Satubaletti 3-5 v klo 17-17.45 Oulunkylän ala-aste, Veräjälaakson toimipiste (Pauliina L)
  • Stara rytminen 5-7 v klo 17.45-19 Oulunkylän ala-aste, Veräjälaakson toimipiste (Pauliina L)
  • Uusi 5-6-vuotiaiden joukkuevoimistelujoukkue klo 17.45-19 Tupa (Virve)
  • Temppis 3-4 v klo 17-17.45 Pakilan yläaste, peilisali (Kia)
  • Sirkusakro 5-6 v klo 17.45-18.30 Pakilan yläaste, peilisali (Kia)
  • Sirkusakro 7-8 v klo 18.30-19.30 Pakilan yläaste, peilisali (Kia)
  • Showmix 7-9 v klo 16.45-17.30 Torpparinmäen peruskoulu (Maija)
  • Satutanssi 3-4 v klo 17.30-18.15 Torpparinmäen peruskoulu (Maija)
  • Temppis 4-6 v klo 18.15-19 Torpparinmäen peruskoulu (Maija)
  • Joukkuevoimistelu 7-8 v klo 17-18.30 Metsolan ala-aste, Itä-Pakilan toimipiste (Pinja)
  • Joukkuevoimistelu 9-11 v klo 18.30-20 Metsolan ala-aste, Itä-Pakilan toimipiste (Pinja)
  • Dancemix 10-13 v klo 16-17 PNV:n toimisto (Ulla)
  • Dancemix 8-10 v klo 17-17.45 PNV:n toimisto (Ulla)
  • Dancemix 6-7 v klo 17.45-18.30 PNV:n toimisto (Ulla)

Torstai

  • Perheliikunta klo 17-17.45 Metsolan ala-aste, Itä-Pakilan toimipiste (Päivi D)
  • Temppis 3-4 v klo 17.45-18.30 Metsolan ala-aste, Itä-Pakilan toimipiste (Päivi D)
  • Temppis 4-6 v klo 18.30-19.15 Metsolan ala-aste, Itä-Pakilan toimipiste (Päivi D)
  • Temppuakro (joukkuevoimistelijoiden oheisharjoittelutunti) klo 16-17 Metsolan ala-aste (Virve)
  • Minirytminen 5-7 v klo 17-18 Metsolan ala-aste (Virve)
  • Stara 5-6 v klo 18-19.15 Metsolan ala-aste (Virve)
  • Stara 3-4 v klo 16.45-17.30 Metsolan ala-aste (Sirpa)
  • Rytminen kilpa klo 16-17.15 Maunulan liikuntahalli (Essi)
  • Rytminen jatko klo 17-18.15 Maunulan liikuntahalli (Essi)
  • Rytminen alkeis klo 17.45-19 Maunulan liikuntahalli (Essi)
  • Satutanssi 5-6 v klo 16.45-17.30 PNV:n toimisto (Nea)
  • Streetmix 9-12 v klo 17.30-18.30 PNV:n toimisto (Nea)

Sunnuntai

  • Joukkuevoimistelu 5-6 v klo 15-16 Maunulan liikuntahalli (Virve)
  • Uusi 5-6-vuotiaiden joukkuevoimistelujoukkue klo 16-17.15 Maunulan liikuntahalli (Virve)
  • Stara 9-11 v klo 16.30-18 Maunulan liikuntahalli (Pinja)
  • Stara 7-8 v klo 18-19.30 Maunulan liikuntahalli (Sanna ja Pinja)

 

Ilmoittautuminen tunneille käynnistyy 7.8.2019. Tietoa ilmoittautumisesta löydät alla näkyvästä kuvasta ja täältä. Tutustu myös tarkemmin lasten tuntitarjontaan sekä tuntien toimipisteisiin. Lukujärjestykseen ja jumppa-aikoihin ja -paikkoihin voi tulla muutoksia, joten seuraathan aina päivitetyn lukkarin tältä sivulta.